Apbalvot sevi par sasniegumiem — labs ieradums

balva

Viens no veiksmes faktoriem, kas palīdzot ilgtermiņā noturēt kādu paradumu vai sasniegt mērķi, esot sevis apbalvošana par sasniegto. Tie ir lielāki vai mazāki prieciņi, ko dāvini pats sev tad, kad esi sasniedzis kādu no nospraustajiem mērķiem vai mazākiem soļiem ceļā uz lielo mērķi.

Šādi sevis apdāvināšanas mirkļi sniedz gandarījumu, motivē turpināt un sasniegt vēl vairāk, arī rada līdzsvaru starp darbu un atpūtu, atgādina, ka labs darbs vienmēr tiek atalgots. Un nav nekādas starpības — tevi atalgo darba devējs vai tu pats. Sajūta tāpat ir patīkama.

Sasniegumus sportā apbalvoju ar sievišķīgām dāvanām

Arī es jau kādu laiku izmantoju šādu sevis apbalvošanas metodi. Un daru to tieši par sportiskajiem sasniegumiem. Sports pagājušajā gadā bija mans lielais izaicinājums. Es gribēju ne tikai atbrīvoties no liekā svara, bet arī justies labāk, uzlabot lokanību un iegūt stingrākus muskuļus. Ikdiena paiet pie datora, tāpēc ķermenis nejūtas tik labi, kā man gribētos. Tāpēc nolēmu sākt aktīvus treniņus.

Sevis apbalvošanu izmantoju kā motivāciju, lai nepadotos slimkumam. Izvirzīju mērķus, cik treniņi mēnesī jāapmeklē, par cik kilogramiem jāsamazina svars pēc pus gada un gada. Atzīmēju šiem mērķiem atskaites punktus un arī izdomāju, kā sevi šajos brīžos par sasniegto apbalvošu. Kopumā gada laikā saņēmu no sevis trīs lielākas un daudzas mazas dāvaniņas.

Manu lielo dāvanu TOP 3

Ko tad es sev uzdāvināju, kad sasniedzu savus sportiskos izaicinājumus? Tūlīt pastāstīšu. Varbūt kādam noder šīs idejas, ja meklē dāvanas sev vai kādai brīnišķīgai sievietei.

 

  • Sen kārota rotaslieta — zelta kulons

 

Esmu liela rotaslietu cienītāja. To man mājās ir daudz. It īpaši zelta juvelierizstrādājumu. Tāpēc viens no apbalvojumiem, ko sev izvēlējos, bija skaists zelta kulons, ko jau biju noskatījusi. Mana izvēle viennozīmīgi bija Jahonts kuloni, kuri izceļas ar savu unikālo dizainu un nevainojamo kvalitāti. Zelta kuloni šajā veikalā bija plašā izvēlē. Manuprāt, tā ir universāla rota, ko var nēsāt pie dažādiem apģērbiem. Man gan mājās jau ir daži zelta kuloni, bet skaidrs, ka to nekad nevar būt par daudz. Tāpēc jau esošie zelta kuloni tika papildināti ar vēl vienu. Mani jau esošie zelta kuloni bija tikai no zelta, tāpēc šoreiz izvēlējos kaut ko savādāku. Mani interesēja zelta kuloni, kas papildinātai ar skaistiem un mirdzošiem akmeņiem.

 

  • Jauns un sievišķīgs sporta apģērbs

 

Iespējams, ka tā bija dāvana, kas man sagādāja vislielāko gadarījumu un bija pati labākā motivācija. Labs sporta apģērbs nav lēts, tāpēc to nepērk bieži. Bet es gribēju sevi apbalvot ar tādu sporta apģērba komplektu, kas mani tiešām iedvesmo darboties, kas man spogulī liek izskatīties lieliski, piestāv un ir ērts. Un tādu arī sev iegādājos pēc sešu mēnešu mērķa sasniegšanas. Tā kā esmu Nike zīmola cienītāja, tad arī sporta tērpu izvēlējos no šīs firmas piedāvājuma.

 

  • Nedēļas nogales ceļojums uz Vīni

 

Tā bija dāvana, ko sev pasniedzu vasaras beigās, kad gribēju izrauties no milzīgās slodzes darbā, kad man vajadzēja atjaunot savas enerģijas rezerves. Es vienkārši uz divām dienām aizbēgu uz Vīni, kur atpūtos, izstaigājos, sēdēju kafejnīcās, vēroju cilvēkus, baudīju lielisko arhitektūru.

Bet mazo dāvanu un apbalvojumu klāstā man parasti bija grāmatas. Esmu liela lasītaja, tāpēc katru mēnesi sevi motivēju ar jaunu grāmatu.