Bērnu vadāšana uz sporta treniņiem — menedžmenta paraugstunda

drošība mašīnā vedot bērnu uz sporta nodarbībām

Ja vecāki nolemj savus bērnus virzīt sportiskai dzīvei un viņu ikdienā iekļaut sporta pulciņus, ir jārēķinās, ka tas prasīs ne tikai finansiālo ieguldījumu, bet arī pamatīgus laika resursus, kas strādājošiem vecākiem patiešām var būt liels izaicinājums. Ja ģimenē ir vairāki bērni, katram no tiem savs dienas grafiks, bet vietas, kur pulciņi notiek, nav kājām sasniedzamas, tad skaidrs, ka būs jāizveido dzelžains grafiks, lai gādātu, ka visi visur paspēj.

Arī man pirmajā gadā gāja traki, bet pēc dažādām kļūdām un labāku scenāriju meklējumiem es izveidoju sev ideālu bērnu izvadāšanas grafiku. Lai tas īstenotos, man bija daži svarīgi faktori.

  • Komforts bērniem automašīnā. Tā kā bērniem daudz laika jāpavada automašīnā, dažreiz tur arī jāpaguļ un jāpaēd, tad es gādāju, ka viņu autokrēsliņi bija paši labākie, kas pieejami. Labs autokrēsliņš bērnam sniedz ne tikai drošību, bet arī komfortu. Tā kā man bieži bija automašīnā līdzi arī mazākā meita, kura vēl ir zīdainis, tad tiešām bija svarīgi, lai autokrēsliņi automašīnā ir kvalitatīvi, arī viegli kopjami. Mana izvēle bija Chicco autokrēsliņi.
  • Atbalsta tīkls. Reizēm gadās situācijas, kas var izjaukt pat vislabāk saplānoto dienu. Tāpēc man bija vismaz divi cilvēki, kuriem varēju krīzes situācijā zvanīt, ja gadījumā nevaru aizvest bērnu uz treniņu vai no tā paņemt. Tā bija viena mamma, kura arī savus bērnus vadā uz treniņiem, un mans brālis, kuram ir diezgan brīvs darba režīms, jo strādā kā pašnodarbinātais.
  • Darbu optimizēšana. Skaidrs, ka bērnu vadāšana paņem daudz laika. Man tas atņēma laiku gan mājas darbiem, gan savām profesionālajām lietām. Es iemācījos izmantot savā labā jebkuru minūti. Man vienmēr bija līdzi klēpjdators vai kādi dokumenti, grāmata. Ja gadījās pa vidu pusstunda, tad jau laikus izdomāju, ko varu tikmēr izdarīt — ieskriet veikalā, veikt kādu zvanu. Visu darāmo rakstīju plānotājā, lai jebkurā brīvā mirklī kaut ko paveiktu un izsvītrotu.