Futbols – viens no pasaulē populārākajiem sporta veidiem

futbols

Sportam būtu jābūt tam, kas vieno cilvēkus. Tas ir tik pat vērtīgs kā kultūra, māksla un laba izglītība. Katrs mēs varam izvēlēties, ar ko dzīvē nodarboties, kas būs mūsu hobijs un aicinājums, kā pavadīsim savu brīvo laiku. Tad kāpēc lai mēs nenodarbotos ar kādu sporta veidu. Kā izvēlēties, kādus kritērijus apskatīt un pie kā pieturēties meklējot SAVU sporta veidu?

Futbols – visā pasaulē zināms sports veids, kas apvieno miljonus, ne tikai sportistus, bet arī kaislīgus un ļoti aizrautīgus fanus. Lai spēlētu futbolu nav vajadzīgas būtiskas iemaņas, to var darīt sava prieka pēc pilnīgi ikviens. Futbols ir īstais sporta veids ko izvēlēties, ja jums ir pieejama brīva pļava, bumba un pāris spēlētāji.

Kā zināms, bumbas patīk visiem. Suņi dzenas pēc bumbas, kaķi to ripina, bērni mīl un pieaugušie ciena. Tad nu lūk – attiecīgs sporta veids, kas apmierinās visu pušu intereses. Futbols, protams, nav tikai bumbas dzenāšana pa laukumu un mēģināšana trāpīt vārtos. Tas tā ir tikai tikmēr, kamēr joka pēc uzspēlējat draugu vai ģimenes lokā savā pagalmā.

Kas notiek, kad sākam interesēties par nopietnāku futbolu? Iespējams, kāds ir domājis apmeklēt pats vai sūtīt savus bērnus futbola skolā? Tad gan jāsāk domāt par šo lietu daudz nopietnāk. Būs vajadzīgs nepieciešamais futbola ekipējums, lai treniņi būtu ne tikai pilnvērtīgi, bet arī pavisam droši.

Ja spēlējot futbolu savā pagalmā jums vārtu vietā, iespējams, bija auto riepas vai parasti, zemē iedzīti stabiņi, tad īstajos treniņos būs jāstājas pretī īstiem, lieliem vārtiem. Auto riepas vairs nederēs kā pašizveidota laukuma labākais aksesuārs. (Auto riepas vislabāk iegādāties internetā. Nežēlojiet laiku un līdzekļus, domājiet par savu drošību – iegādājieties tikai labas auto riepas no zināmiem ražotājiem.)

Ja vēlaties uzsākt nopietnus futbola treniņus, kārtīgi izvēlieties atbilstošu skolu. Parasti futbola skolas piedāvā apmācības bērniem jau no trīs gadu vecuma. Bet ko darīt, ja jums jau ir ap trīsdesmit vai vairāk un neviena skola īsti nepiedāvā to, ko vēlaties? Nenokariet degunu! Futbols ir sports, kurā tiek pieņemts ikviens interesents, vecumam pavisam noteikti nav ierobežojumu. Atrodiet spēlētājus, kuri vienkārši labi pavada laiku, pievienojieties viņu komandām! Futbols nav nekāds retums, lai rastos problēmas atrast komandu, kurai pievienoties. Katrā pilsētiņā parasti ir vismaz viena komanda, kurā apvienojušies vienkārši futbola entuziasti no tuvākās apkārtnes.

Kāpēc futbols ir tik populārs? Iespējams, ka tas ir populārs dēļ savas pieejamības. Nav jābūt oligarha dēlam, lai spēlētu futbolu, nav nepieciešams nesamērīgi dārgs inventārs un milzīgi izdevumi. Futbols ir pieejams visiem un ik vienam, neatkarīgi no stāvokļa sabiedrībā un naudas maciņa biezuma. Kāpēc vēl tas varētu būt populārs? Iespējams tāpēc, ka tas ir saprotams sporta veids. Noteikumi ir salīdzinoši vienkārši, nav jālauza galva par neskaitāmām disciplīnām kā, piemēram, pieccīņā vai jāšanas sportā.

Jāšanas sports, piemēram, nav tikai sēdēšana zirga mugurā. Tajā izšķir vairākas disciplīnas – iejāde, konkūrs, voltizēšana, pajūgu braukšana un vēl citas. Katra ir pavisam savādāka, katrā ir radikāli atšķirīgi noteikumi.

Kā citu piemēru minēsim hokeju. Arī tas ir vienkārši saprotams sporta veids un noteikumus zina praktiski ikviens cilvēks. Noteikumi ir nemainīgi, vienkārši un saprotami visiem – lai taču arī fani saprot, kas notiek uz laukuma.

Tāpat arī futbolā. Ne jau tie lielie futbola fanu pūļi tāpat vien ir sanākuši tribīnēs, lai tikai dzertu alu un beigu beigās izkautos.

Futbols ir un noteikti arī paliks populārākais sporta veids pasaulē. Paskatieties ko dara bērni pagalmā – dzenā bumbu. Un tas taču ir krietni labāk kā pavadīt dienu pie datora ekrāna.