Ikviens sportists sapņo par medaļām

medaļas-sportā

Sasniegumi un panākumi, atzinība un arī medaļas ir tā motivācija, kas uz priekšu virza ikvienu sportistu, kurš izvēlējies šo nodarbi ne tikai izklaidējošam hobijam. Cilvēka dabā ir pārbaudīt savu spēju robežas un arī sacensties ar citiem. Un sports ir ideāla abu kombinācija.

Sportā medaļas un kāpšana uz pjedestāla ir pati sasniegumu virsotne. Un ne vienmēr runa ir par Olimpiskajām un Pasaules čempionātu medāļām. Medaļas var pasniegt jebkurās sacensībās. Pat tad, ja rīkojat sava ciemata vai pilsētas sportistu sacensības, ja sacenšas skolēni vai sporta amatieri. Jebkurās sacensībās medaļas ir lielisks apbalvojums, ko uzvarētāji labprāt karina kaklā un mājās noliek goda vietā.

Uztaisi tādu medaļu, kādu vēlies

Ja vēlies sarīkot sporta sacensības un uzvarētājus apbalvot ar medaļām, tad to var izdarīt jebkurš, jo medaļas var izgatavot pēc pasūtījuma. Ja medaļas vēlas, piemēram, no sudraba, ar speciālu gravējumu, tad jāmeklē, kur pieejams tāds pakalpojums kā juvelierizstrādājumu izgatavošana. Medaļas var izgatavot jebkādas — ar individuālu dizainu, vēlamajā lielumā un ar gravējumiem.

Juvelierizstrādājumu izgatavošana pēc pasūtījuma tiek piedāvāta ikvienā respektablā juveliersalonā. Ar šiem pasūtījumiem nodarbojas pieredzējuši meistari, kuri spēj īstenot jebkuras klientu vēlmes. Medaļas varbūt nav tas tipiskākais juvelieru darbs, jo ikdienā biežāk tiek strādāts tieši ar rotām. Tomēr juvelierizstrādājumu izgatavošana ietver ne tikai rotaslietas, bet arī kausus, medaļas, piemiņas zīmes, nozīmītes un arī kādus neparastus suvenīrus. Meistari pielāgojos klientu domu lidojumam.

Tomēr, ja runa ir par apjomīgu un nozīmīgu pasūtījumu, tad labāk painteresēties, kur pieejama vislabākā juvelierizstrādājumu izgatavošana. Piemēram, salons Gemmi ir ar daudzu gadu pieredzei šajā jomā un piedāvā arī medaļu izgatavošanu: https://gemmi.lv/lv/180-izgatavosana.

Ceļš uz medaļām nav rozēm kaisīts

olimpiskās-spēlesLai gan uzvarēt ir patīkami vienmēr, tomēr katra profesionāla sportista karjeras augstākais punkts ir medaļas, ko saņem uzvarētāji Pasaules čempionātā un Olimpiskajās spēlēs. Tomēr daudziem šīs medaļas tā arī paliek tikai tāls sapnis, jo ceļš uz šo panākumu ir ļoti grūts.

Bieži vien sportistus vajā neveiksmes, pietrūkst sportisko iemaņu, pretinieki ir pārāk stipri. Faktoru, kas var šķirt no kārotās medaļas, var būt daudz. Tās ir apstākļu sakritības, kuras ne vienmēr var objektīvi ietekmēt. Tāpēc panākumi sportā ir atkarīgi ne tikai no konkrētā sportista sagatavotības un centības, bet arī dažādiem blakus apstākļiem.

Tāpat neviens sportā arī nav pasargāts no traumām. Tas ir diezgan nepatīkami, jo traumas tik ātri nedzīst. Un tās pat var apdraudēt visu karjeru un cerību uz medaļām. Sportā likmes ir ļoti augstas. Bet arī panākumu garša ir īpaši laba. Kurš gan negrib atbraukt mājās ar zelta medaļu Olimpiskajās spēlēs.

Latvijā pašu spožāko medaļu statistika ir laba. Ja runājam par Olimpiskajām medaļām, tad ir gan vairākas zelta medaļas, vēl vairāk sudraba un bronzas medaļu. Zeltu divreiz ir izcīnijis Māris Štrombergs, kurš startēja BMX disciplīnā. Bet nesenie notikumi ar Krievijas sportistu medaļu atsaukšanu norāda, Latvijas skeletonisti un bobslejisti saņems 2014. gada medaļas.