Interesanti fakti par futbolu, kurus tu, iespējams, neesi dzirdējis!

futbols

Mēs visi lieliski zinām, ka futbolu popularitātes ziņā pagaidām nepārspēj neviens cits sporta veids. Bet arī futbolā, kā jau jeb kurā sportā un hobijā ir lērums interesantu faktu un personību, par kurām ir vērts runāt. Kaut šobrīd sezona rit pilnā sparā, nedaudz atvilksim elpu un ielūkosimies futbola aizkulisēs!

Vai zināji, ka futbola pasaule ir piesātināta ir virkni interesantu faktu un kuriozu? Noteikti ikviens ir redzējis smieklīgos video, kurus skatoties galvu saķer pat vietējais kardiologs! Spēlētāji, kas tik izcili simulē, ka liekas – kardiologs tiešām būs nepieciešams ne tikai treneriem, bet arī faniem. Neliels pieskāriens no pretinieka puses – nabaga “cietušais” krīt pie zemes un kliedz tā, it kā viņam būtu salauzta sirds – smieklīgi, vai ne tā? Šādus video iekš YouTube varam atrast simtiem, bet kā ar faktiem par futbolu?

  •    1974. gada Pasaules kausa komandām bija iedalīti BMW autobusi. Pēc izkrišanas no turnīra Zairas futbola izlase neveiksmīgi mēģināja ar savējo aizbraukt uz Āfriku. (Beidziet, jūs nopietni? Es pat nezināju, ka BMW ir AUTOBUSI)
  •    Vācijas izlases futbolists Mesuts Ezils pēc viņa un Vācijas izlases uzvaras 2014. gada pasaules kausa finālā, izlēma savus iegūtos 300 000 € ziedot cēliem mērķiem. Savu iegūto naudas prēmiju viņš ziedoja labdarībai, un par to Brazīlijā 23 bērniem tika veiktas operācijas, kas izglāba šo bērnu dzīvības.
  •    Grieķis Giorgos Katidis, pēc vārtu gūšanas Grieķijas Superlīgas spēlē , vārtu guvumu atzīmēja visai savdabīgi – ar Nacistiskās Vācijas salutēšanas žestu. Šī žesta dēļ viņš kļuva par vienīgo futbolistu, kurš ir ticis diskvalificēts uz mūžu no Grieķijas Superlīgas.
  •    1998. gadā Kongo demokrātiskās republikas futbola līgas spēles stadionā iespēra zibens. Zibens spēriens izraisīja 11 spēlētāju nāvi, dīvainākais ir tas, ka aizgāja bojā tikai vienas komandas spēlētāji.
  •    Četru gadu vecumā, (viennozīmīgi karjeras pašā sākumā) sieviešu futbola zvaigzne Ebija Vembaha tika pārcelta no meiteņu futbola komandas uz zēnu komandu. Tas notika pēc tam, kad vietējā bērnu futbola līgā Ebija guva 27 vārtus trijās spēlēs savas komandas labā. Re – sievietes ir spēcīgas futbola spēlētājas, sakiet ko gribat!

Starp citu – vai zinājāt, ka nupat ir parādījusies iespēja padziļināti mācīties par futbolu? Nejauši uzgāju informāciju, ka Hanzas vidusskola piedāvā topošajiem 10.klases skolniekiem unikālu profesionālās ievirzes mācību programmu “Futbola teorija un prakse: futbola trenera asistents un organizators”. Jaunieši – uzmantojiet savu laiku lietderīgi, ja futbols ir tas, ar ko tiešām vēlaties nodarboties savā ikdienā. Kāpēc neapvienot hobiju ar lietderīgu nodarbi un profesiju? Nekādas e-mācības pie datora, strādājiet ar reāliem cilvēkiem laukumā, spēlējiet, pārziniet noteikumus no A līdz Z.

Programmas mērķis ir radīt priekšstatu un gūt ieskatu par futbola trenera darbu, sporta pasākuma organizatora un menedžmenta prasmēm. Tāpat programmas ietvaros tiek veicināta papildus padziļināta izpratne un analīze par savu treniņprocesu un sportisko aktivitāšu fizioloģisko, kā arī psiholoģisko nozīmi.

Tiek piedāvāti lieliski bonusi – prakses vietas, darba vieta pēc diploma iegūšanas, studijas LU bez maksas un citi!