Kur smelties enerģiju un motivāciju?

motivacija

Sasniegumi sportā ir atkarīgi no ļoti daudziem un individuāliem faktoriem, kas katram sportistam var būt atšķirīgi. To ietekmē gan sporta veids, gan personīgie un komandas izvirzītie mērķi. Tomēr tas ir fakts, ka sports nav tikai fizisks process, tas ir arī mentāls darbs. Bez darba ar savām emocijām, prātu un motivāciju nav iespējams sportā sasniegt virsotnes.

Saka jau, ka mūsu prāts materializē domas. Ķermenis reaģē uz to, par ko domājam, kā sevi noskaņojam. Un sportā tas ir ļoti būtiski. Ne velti katram profesionālam sportistam ir treneris, kurš ne tikai atbild par treniņprogrammu, bet arī rūpējas par to, lai tiktu saglabāta motivācija, būtu izvirzīti mērķi, notiktu psiholoģiska sagatavošanās. Treneris arī palīdz tikt galā ar emocijām, kas ir pēc sacensībām, jo ne vienmēr tiek sasniegts tas, ko vēlas.

Tāpat kā automašīnām ir akumulatori, kas ražo enerģiju un ļauj spēkratam īstenot savu tehnisko potenciālu, tāpat arī sportistam ir vajadzīgi kādi garīgās un fiziskās enerģijas avoti, kas ļauj pilnvērtīgi darboties un sasniegt sportā virsotnes. Automašīnām ir nepieciešami kvalitatīvi akumulatori, lai tie nepieviltu grūtos apstākļos, kā tas var notikt ziemā. Un sportistam vajadzīgi uzticami avoti, kas uztur viņu vēlamajā fiziskaja un garīgajā kondīcijā jebkurā situācijā.

 

  • Laba fiziskā sagatavotība un regulāri treniņi

 

Tā ir svarīga bāze ikviena sportista sasniegumiem. Tas ir pamatu pamats. Ir jātrenējas, jānostiprina sava veselība, jābūt pārdomātam dzīvesveidam un uzturam. Ja tā nav, tad viss pārējais nav ilgtermiņā īstenojams. Pieņemot sportista dzīvesveidu, jākoriģē visas savas dzīves jomas. Jāatmet liekais un nevērtīgais, bet tā vietā jāizvēlas tas, kas nāk par labu fiziskajam stāvoklim un spotiskajiem sasniegumiem. Un tāpēc ir jāceļas no rīta, lai dotos agrajā skriešanas treniņā. Tāpēc ir jāpavada laiks tālu no ģimenes, lai piedalītos turnīros un treniņnometnēs. Lai kaut ko sasniegtu, citas lietas ir jāupurē.

 

  • Atbalsts no ģimenes un draugu puses

 

gimeneDomājams, ka ikviens sportists, kurš patiešām jau ir kāpis savā karjerā augstu, varētu pateikt, ka viņš to nebūtu paveicis, ja nesaņemtu savu tuvāko cilvēku atbalstu un paļaušanos uz viņa spēkiem. Tuvinieki ir tie, kuri redz gan priekus, gan bēdas, tāpat viņi arī neļauj skumt pārāk ilgi, bet gan saņemt sevi rokās un atkal doties cīņā. Emocionāls atbalsts un patvērums ir svarīgs, lai nesabruktu, izturētu slodzi un uzlādētu sevī pozitīvas emocijas.

 

  • Skaidri mērķi, uz ko virzās

 

Nav svarīgi, vai sporto komandā vai individuāli, bet ir vajadzīgi mērķi un vīzijas. Savu sasniegumu vizualizēšana ir ļoti vērtīga. Arī komandas garam ir ļoti liela nozīme tajā, kāda ir katra komandas locekļa motivācija, piedalīšanās kopīga mērķa īstenošanā. Par komandas gara uzturēšanu tā vadība īpaši rūpējas. Katram sportistam ir jāgrib kādreiz būt labākajam pasaulē, triumfēt Olimpiskajās spēlēs, iegūt medaļas. Tie ir tālie un lielie mērķi, kas ļauj katru dienu kaut ko paveikt, lai tos tuvinātu sev. Katrs treniņš, katrs noskrietais kilometrs ir mazs solītis uz šiem mērķiem.

 

  • Fanu atbalsts

 

Un pavisam noteikti neatņemama sporta sastāvdaļa un sportistu motivators ir fani. Atbalsts un emocijas, ko sportists saņem no faniem, ir ļoti nozīmīgs, daudziem tas ir pats svarīgākais, kas ļauj drosmīgi doties uz priekšu. Cilvēku nekas tik labi nemotivē kā labi vārdi un uzmundrinājums, ticība viņa spēkiem.