Laba veselība palīdz sportā sasniegt vairāk

treninš

Panākumi sportā ir atkarīgi no daudziem un dažādiem faktoriem, kas katrā situācijā var būt atšķirīgi. Daudz nozīmē tas, kā sakrīt apskāķli, kādas ir fiziskās dotības, cik centīgi notiek treniņi, vai ir pietiekama motivācija un pašdisciplīna.

Lielu lomu spēlē arī treneris un pārējā komanda, ar ko sportists strādā, jo vienatnē ceļš uz sporta virsotnēm nav iedomājams.

Tomēr visa pamatā ir tas, kā jūtas un ko spēj ķermenis, jo sporta panākumi tiešā veida atkarīgi no fiziskās pašajūtas, vispārējā veselības stāvokļa. Tāpēc katram nopietnam sportistam jābūt labos draugos ar ārstiem. Ir visu laiku jāseko savam veselība stāvoklim un jāizvēlas tāds dzīvesveids, kas dod labu pamatu panākumiem.

  • Pārdomāta treniņu programma

Kustības, treniņi un citas sportistu aktivitātes ir paredzētas, lai uzlabotu formu, trenētu gan vispārējo sagatavotību, gan koncentrētos uz to, kas svarīgs tieši šajā sporta veidā. Tomēr treniņu ziņā ļoti svarīgs ir līdzsvars un profesionāli sagatavota programama, kura jāspēj pielāgot, mainīt pēc situācijas, arī sabalansēt ar konkrētā brīža fiziskajām iespējām.

Piemēram, pēc traumām nevar uzreiz atsākt tādu pašā treniņu grafiku, kāds ir pašos labākajos brīžos. Protams, ka sportā sasniegumi ir mērķis, tomēr jāatceras arī par savu veselību, kas taču ir dota viena visam mūžam. Sportistam kaut kad karjera arī beidzas, bet pēc tam taču ar šādu ķermeni arī ir jāturpina dzīvot. Tāpēc jāatrod veselīgs balanss starp savu robežu pārvarēšanu un arī savas veselības saudzēšanu. Lielajā sportā gadās, ka tiek gūtas neatgriezeniskas traumas, kas atstāj sekas visam mūžam.

  • Uzturs, kas palīdz, nevis kaitē

Labas veselības pamatā nenoliedzamu lomu spēlē uzturs. Tam jābūt pārdomātam un sabalansētam jau kopš dzimšanas, jo tas ietekmē visas orgānus sistēmas, palīdz saglabāt labu veselību visa mūža garumā, samazina slimību riskus. Un noteikti ļauj arī sasniegt sportā vairāk. Sportistiem uzturu bieži vien koriģē zinoši un izglītoti speciālisti, kuri seko līdzi, lai tiktu uzņemtas visas barības vielas, vitamīni, minerālvielas. Ja ir liela fiziskā slodze, kā tas sportistiem vienmēr ir, tad pilnvērtīgs uzturs ir ļoti būtisks, lai ķermenis varētu pienācīgi atjaunoties, atgūtu spēkus pēc spēlēm un treniņiem.

  • Regulāras pārbaudes un izmeklējumi

Lai gan ikdienā sportistus uzrauga komandas ārsts, tomēr ne viss ir viņa spēkos un kompetencē, tāpēc viņam jāsadarbojas arī ar citiem speciālistiem, kuri var veikt daudz detalizētākus izmeklējumus. Sportistiem noteikti noderīga ir ikgadējā veselības pārbaude, kuras laikā tiek pārbaudīts viss ķermenis un noteikts veselības vispārējais stāvoklis. Veselības pārbaude ir ērta arī tāpēc, ka sportistam nav jātērē daudz laika izmeklējumiem. Veselības pārbaude parasti tiek ieplānota tā, lai viss nepieciešamais tiktu paveikts jau vienas līdz divu dienu laikā. Šādas pārbaudes arvien vairāk izvēlas tie cilvēki, kuriem ir svarīga sava veselība, tajā paša laikā augsti tiek vērtēts savs laiks. Tas ir ātri iegūstams kvalitatīvs rezultāts.

Vairāk par veselības pārbaudi lasiet:

http://www.aiwaclinic.lv/lv/services/diagnostika.un.arstesana/checkup.programmas.index/