No bērnības sapņa līdz lielajam futbolam

bērnu-futbols

Katram mazam puikam ir sapnis par to, kas viņš būs, kad izaugs. Šos sapņus var veidot un ietekmēt kāds tuvs cilvēks ar savu piemēru, arī kāda sabiedrībā zināma personība, kas bērnam kļuvusi par elku. Un ļoti daudzi mazi puikas apbrīno spēcīgus vīriešus, kas nodarbojas ar profesionālo sportu.

Futbols ir viens no tiem. Tas ir populārs visā pasaulē. Latvija šajā ziņā nav izņēmums. Tāpēc daudzās pilsētās un arī mazākos novados ir iespēja jau no mazotnes trenēties futbolā un soli pa solītim virzīties uz savu sapni par lielo futbolu Latvijas un varbūt pat pasaules mērogā.

Mazam puikam pats svarīgākais ir liela griba un mērķtiecība turēties pie sava sapņa. Un to palīdzēt var izdarīt vērīgi un pacietīgi vecāki, kā arī labs treneris. Tad nav svarīgi, ka treniņi mājas pagalmā notiek ar vecu un nospārdītu bumbu, ko pat satur kopā līmlentes. Tad ir svarīga apņēmība un virzīšanās pa savu ceļu. No skolas treniņiem tālāk ceļš jau var vest uz bērnu un jauniešu futbola klubiem, kur strādā zinoši treneri, viņi ātri pamana, kurā mazajā censonī iekšā ir īsts futbolists, kuram varētu uzsmaidīt veiksme.

Jau nokļūstot nopietnākā līmenī un startējot sacesnībās kādā komandā, nēsājot komandas kreklu un atribūtiku, ir pavisam cita sajūta. Tas ir lepnums un atbildība, ko jaunie futbolisti uztver ļoti nopietni. Un tas ir vajadzīgs, lai viņiem palīdzētu virzīties vēl augstāk – uz junioru komandām un pat valsts izlasi.

Visi spēcīgie futbolisti, kuri tagad ir Latvijas futbola izlases sastāvā, kādreiz bija mazi puikas, kāds pat varbūt savā mājas pagalmā centīgi spārdīja to pirmo un mīļo bumbu, ko kopā vairs saturēja tikai līmlentes. Un vecāki viņam ticēja, treneris pamanīja talantu. Virzoties uz nopietno futbolu, jauniešu izlasēs nopietni tiek domāts ar komandas garu, tā stiprināšnu, izstrādāta sava simbolika, kas rotā formastērpus, aksesuārus. Var pat pie http://www.limlentas.lv/ pasūtīt košas līmlentes ar sava futbola kluba simboliku.