No pirmajiem treniņiem līdz žilbinošiem panākumiem

pirmais treņinš

Tas, ko tagad saredzam pasaules spožāko futbolistu personās, ir slava, nauda, fenomenāls talants. Tas aizrauj ikvienu sporta līdzjutēju un liek jaunajiem censoņiem pielūgt savus futbola pasaules elkus. Tomēr viss, kas ir bijis līdz tam brīdim, kad futbolistu jau var nodēvēt par valsts vai pat pasaules mēroga zvaigzni, ir grūts un smags darbs, nemitīgi treniņi, arī neveiksmes, mēģināšana atkal un atkal.

Sportā panākumi nenāk viegli

Ceļš uz slavu un panākumiem sportā ir ar sviedriem un pat asinīm slacīts, jo tas prasa visu. Ne tikai no paša sportista, bet arī viņa ģimenes. Tāpēc, ka profesionālais sports prasa nopietnus finansiālos ieguldījumus. Un pat vēl pirms tam, kad mazi puikas sāk trenēties futbolā, vecākiem jārēķinās, ka būs jāvadā uz treniņiem, jāmaksā par nometnēm, jānāk uz spēlēm, morāli un praktiski jāatbalsta, jo būs gan kāpumi, gan kritumi.

Un ne katram ir tāds talants, ka iespējama spoža karjera sportā.

Atceros, kad es biju mazāka, arī mani abi brālēni gāja futbola treniņos. Viņu tētis katru otro dienu viņus veda uz treniņiem, kas bija krietnu gabalu no mājām. Vecākiem vajadzēja savu ikdienu pakārtot puiku treniņiem. Tas nebija viegli. Arī braukāšana katru reizi taču bija papildu izdevumi.

Ceļš no laukiem jau arī nebija tas labākais, reiz pat pa bedrēm mašīnai tika pazaudēts izpūtējs. Pareizāk sakot, ne jau viss izpūtējs, bet gan tā daļa. Kaut kur izpūtējs bija saņēmis triecienu pa bedrēm un akmeņiem, pēc kā izpūtējs pie pirmās izdevības bija sadalījies. Mašīna jau arī nebija nekāda jaunā, tai daudz nācās izturēt. Tagad jau izpūtēji iegādājami ātri un ērti, bet toreiz onkulis vairāks dienas braukāja pie dažādiem remontspeciālistiem līdz atrada to, ko meklēja, lai salabotu auto.

Ne visiem lemts būt sporta zvaigznēm

Puiši gan pēc kāda laika pārtrauca treniņus, jo apnika gan pašiem, gan vecāki bija noguruši. Pa šo laiku viņi nebija izrād;ijuši īpašas talanta pazīmes, tāpēc galu galā panākumi nebija tādi, kā cerēti. Futbola fani gan viņi ir joprojām, skatās čempionātus, jūt līdzi. Un šad tad paši piemin, ka, ja nebūtu pametuši treniņus, varbūt arī būtu tomēr izveidojuši sportā profesionālu karjeru. Bet izlietu ūdeni jau sasmelt vairs nevar. It īpaši tas attieca uz sportu, jo profesionāliem sasniegumiem sākums ir jau agrā bērnībā, kad jāsāk treniņi, cītīgi jāvairo prasmes, izturība, pieredze. Nevar vairs trīsdesmit gadu vecumā izlemt par profesionāla futbolista karjeru. Tas vilciens viņiem ir aizgājis.

Par zvaigzni var kļūt viens no daudziem tūkstošiem, bet nekad sākumā īsti nevar zināt, kurš tas būs, jo to nosaka ne tikai talants, bet arī daudzi citi faktori. Un arī veiksmei ir sava loma ceļā uz panākumiem. Tāpēc nevajag pārāk ātri mest visu pie malas, ja sākumā kaut kas neizdodas.

Sportā ir gan kāpumi, gan kritumi, tomēr mēs neviens nezinām, ko liktenis katram paredzējis aiz nākamā dzīves līkuma.