Panākumu cena ir augsta

cena

Sasniegt virsotnes ir lemts ne katram. Un tas izdodas tikai pašiem labākajiem. Tiem, kuri ieguldījuši pietiekami daudz, lai sasniegtu to, par ko sapņo. Panākumi prasa gan emocionālus, gan fiziskus, gan materiālus resursus. It īpaši to var attiecināt uz sportu. Bez visu šo jomu iesaistīšanas nav cerību gūt lielus panākumus.

 

  • Motivācija un pašdisciplīna

 

motivacijaSportistam ir jābūt ar skaidru un sakārtotu prātu, jāsaprot, uz ko viņš virzās. Vajadzīgi mērķi un arī skaidrs plāns, kā to sasniegt. Te liela loma ir cilvēkiem, kuri ir pietuvināti sportistam. Tas ir treneris, komandas biedri, arī ģimene. Tas ir gan atbasta tīkls, gan motivators, kas palīdz saņemties grūtos brīžos, atgādina tos ideālus, uz kuriem tiecās. Treneris arī no malas var labāk redzēt, kāda ir patiesā situācija, kur ir kļūdas, kritiski izvērtēt iespējas. Un tas kalpo par materiālu, no kura radīt efektīvu treniņprogrammu.

Labam trenerim jābūt ne tikai labam sporta pazinējam, bet arī psihologam un oratoram, jo motivācija jau ir galvā. Un to ļoti iespaido vārdi, vajag dzirdēt īstos, sajust attieksmi.

Kā labs piemērs šādām trenera īpašībām noteikti ir jaunais Latvijas hokeja izlases treneris Bobs Hārtlijs, kuru jau daudzi paspējuši novērtēt kā meistarīgu oratoru un motivatoru. Paši spēlētāji atzīst, ka tas ir ļoti būtiski. Trenerim ir ne tikai jādresē, bet arī jāiedvesmo, jārāda piemērs.

 

  • Pārvarēt savas fizisko spēju robežas

 

Ar treniņiem savas fiziskās spējas var būtiski mainīt. Ja pašam šķiet, ka ir kāda robeža, kas ir galējā, tad īstam sportistam jāspēj visu laiku šo latiņu bīdīt pa mazam gabaliņa augstāk, tiecoties uz vēl labāku rezultātu, ar darbu pakāpjoties kaut soli pāri savai iedomātajai spēju robežai. Jo viss ir iespējams. Neatlaidīgi treniņi, disciplīna un labs treneris kopā var radīt brīnišķīgu rezultātu. Bet tas nenotiek vienā dienā. Kādam virzība un uzlabojumi ir ātrāk, citam lēnāk. Svarīgi nepadoties, būt pacietīgam un mērķtiecīgam.

Ik pa laikam nākas dzirdēt par sportistiem, kuri labo paši savus personīgos rekordus, labo pasaules rekordus. Tas nozīmē, ka viņi ir pārvarējuši savu spēju robežas, ja ir varējuši sasniegt šādus rezultātus.

 

  • Sportā naudai ir nozīme

 

Lai gan vēl daudz varētu runāt par garīgo un fizisko sporta sasniegumu pusi, tomēr nevar nepieskarties materiālajam faktoram. Lielais sports vienmēr ir saistīts ar naudu. Ir jāinvestē aprīkojumā, treniņos, jābrauc uz nometnēm, jārūpējas par veselību, vajadzīga apkalpojošā komanda, kas ikdienā palīdz organizēt visus procesus. Ir sporta veidi, kuri izmaksā vairāk, kuri mazāk. Tomēr sportists viens pats nav cīnītājs. Bieži vien talkā nāk sponsori, arī valsts sniedz savu finansējumu.

Bet pašā sākumā viss smagums gulstas uz ģimeni, ja tā ir nolēmusi izaudzināt bērnu par profesionālu sportistu.

Arī mans dēls jau vairākus gadus trenējas, tāpēc ir nācies pamatīgi tam pakārtot ģimenes budžetu. Panākumi viņam ir labi, tāpēc negribu visam atmest ar roku tikai tāpēc, ka ir finansiāli grūti. Te un tagad veidojas mana bērna nākotne, tāpēc ir jāatrod iespējas, kā nopirkt, kā samaksāt par visu, kas ir nepieciešams.
Nupat mums tika veikta kredītu apvienošana, jo to redzēju kā vienu no veidiem, kas ļauj samazināt izdevumus, radot ietaupījumu, ko novirzīt dēla sporta vajadzībām. Kredītu apvienošana ļāva ietaupīt gandrīz simts eiro, kas ir ļoti būtiska summa, lai uzlabotu viņa konkurētspēju un prasmes. Kredītu apvienošana no vairākiem ģimenes kredītiem izveidoja vienu aizdevumu. Un summa, ko pēc kredītu apvienošanas katru mēnesi maksāju, ir daudz mazāka par to, kas bija, sasummējot atsevišķos līgumos esošās. Kredītu apvienošana bija īstais risinājums īstajā brīdī, jo citi varianti, ko apsvēru, būtu daudz vairāk ietekmējuši ģimenes stabilitāti.