Pareizais ekipējums – gan drošībai, gan panākumiem

Ekipejums

Nebūtu taču loģiski, ja basketbolu vai volejbolu spēlētu ar piepūšamo pludmales bumbu. Vai dotos kalnu pārgājienā ar augstpapēžu kurpēm. Katrai nodarbei ir savs ieteicamais aprīkojums, kas spēj nodrošināt atbilstošo kustību amplitūdu, konkrēta mērķa sasniegšanu, komfortu un arī drošību.

Hokejā vārtsargs taču nekad nestāsies vārtos bez pilna ekipējuma, jo tas ir bīstami viņa dzīvībai, kā arī izslēdz iespēju, ka viņš spētu nosargāt vārtus no ripas. Tāpat arī futbolā ir savs ekipējums, ko vajadzētu izmantot. Te gan tas varbūt nav tik specifisks kā hokejā, bet daži akcenti tomēr ir tiešām svarīgi.

Komandas formas un profesionāli apavi

BuciProfesionālu futbolistu standarta formā ietilpst šorti, T-krekls, zeķes un futbola apavi. Nav arī retums, kad futbolisti izmanto kāju aizsargus, lai mazinātu triecienus. Papildus aizsardzības līdzekļus izmanto arī vārtsargs, jo viņš saņem daudz triecienus. Komandām parasti ir vienādas formas, kam ir uzdrukāts komandas nosaukums, spēlētāja uzvārds un numurs. Tādā veidā tiesnešiem ir ērti atšķirt spēlētājus, atbilstoši izanalizēt spēli, piešķirot sodus.

Jo futbola forma ir no kvalitatīvāka materiāla, jo ilgāk un labāk tā kalpo. Futbols ir aktīvs sportaveids, tāpēc kvalitatīvs audums un šuvums ir ļoti būtisks. Nopietnām komandām formas izgatavo zināmi sporta preču un apģērbu ražotāji, kuri var nodrošināt augstāko kvalitāti.

Īpaši svarīga loma futbola spēlē ir spēlētāju apaviem. Futbolam tiek ražoti pat speciāli apavi, kam ir īpaša zole, kas ir daudz stabilāka un veido labu saķeri ar futbola laukuma segumu. Spēles laikā vidēji tiek noskrieti apmēram desmit kilometri, tāpēc apaviem un to zoles kvalitātei ir ļoti liela nozīme.

 

Tas ir tāpat kā  ar automašīnu un riepām. Lai auto varētu turēties uz ceļa un būt drošs arī sliktos laika apstākļos, vajadzīgas ziemas riepas ar labu protektoru, dažreiz labāk pat izvēlēties ziemas riepas ar radzēm. Tās pamatīgi turas uz ceļa un sniedz drošību.

Labas ziemas riepas var meklēt http://www.pkp.lv/ziemas-riepas/, bet kvalitatīvus apavus futbolam noteikti jāmeklē uzticamā sporta preču veikalā.

Nopietnām komandām vajadzīgs kvalitatīvs ekipējums

Amatieru futbola komandas var iztikt arī ar vienkāršāku futbola ekipējumu, jo spēle ir vairāk pašu priekam. Bet, ja tiek tēmēts uz sacensībām, čempionātiem un pat vēl augstākām vietām, tad ekipējuma kvalitātei ir jāpievērš pienācīga uzmanība, jo tas attiecas ne tikai uz spēlētāju drošību un spēles kvalitāti, bet arī uz komandas publisko tēlu. Ja piedalās sacensībās, tad pretinieki un arī skatītāji pēc formas un citas atribūtikas taču novērtē katru komandu. Vislabāk, ja komandas kopējo ekipējumu pasūta pie kāda ražotāja, kurš parūpējas par kvalitāti un arī gaumīgu dizainu.

Tas, kā jūtas un savu komandas garu izjūt spēlētāji, veido arī ceļu uz panākumiem. Lepnums par savu komandu, pariotisms, komforts, labi treniņu apstākļi, komandas autobuss un citas lietas palīdz saglabāt motivāciju, cīņas sparu un arī gūt labākas prasmes un iemaņas.

Spēlē vienmēr gribas uzvarēt. Futbols ir kaislību pilna spēle, kuru mīl visā pasaulē. Un futbolam piemērotu kvalitatīvu ekipējumu piedāvā visi vadošie sporta preču zīmoli (Nike, Adidas, Reebok) jo tas ir viņu interesēs, lai viņu vārds rotātu panākumiem bagātu futbola komandu sporta tērpus. Uz formastērpiem tiek drukāti arī sponsoru nosaukumi, tāpēc bieži vien uzņēmēji sponsorē komandas, jo ta ir laba reklāma.