Pasaules futbola čempionāts – īsto fanu sapnis

futbols

Pasaules futbola čempionāts ir viens no tiem notikumiem, kam līdzi seko visā pasaulē. Un daudzās valstīs to dara ar aizturētu elpu, jo futbols tur ir gandrīz vai reliģijas vietā. Futbols ir tik demokrātisks un visur iederīgs sporta veids, ka to mīl un  skatās gan nabadzīgos kvartālos, gan smalkos savrupnamos. Futbola čempionātam pie TV ekrāniem, internetā vai pa radio līdzi seko miljoniem cilvēku visos kontinentos.

Sapnis klātienē vērot čempionāta spēles noteikti ir ļoti daudziem. Un viņiem arī ir skaidrs, ka tas īsti nav piepildāms. Bet pavisam šo sapni gan nevajadzētu aizmirst, jo viss atkarīgs no tā, kur konkrētajā gadā notiek čempionāta spēles. Ja tas ir savā kontinentā un valstī, kas nav pārāk tālu, tad ar savām acīm būt lieciniekam šīm svarīgajām spēlēm nemaz nav tika nereāli.

Viss atkarīgs, vai laikus par to domājat un plānojat došanos uz čempionātu. Ja aviobiļešu iegāde notiek laicīgi, tad cenas var būt pavisam pieņemamas. Pēdējā brīža piedāvājumi vienmēr ir daudz dārgāki un var nebūt pa kabatai daudziem īsteniem futbola faniem. Tā kā aviobiļetes tagad ir kļuvušas lētākas un pieejamākas, tad var plānot došanos uz futbola čempionātu, lai klātienē redzētu savus elkus, izjustu to maģisko noskaņojumu, kas valda arēnā, kaislīgi fanotu, paustu savas emocijas. Nopietns futbola entuziasts sapratīs, ko nozīmē došanās uz čempionātu.

Nākamais FIFA Pasaules kauss notiks 2018. gada vasarā, no 8. jūnija līdz 8. jūlijam. Šobrīd kā rīkotājvalsts ir izvirzīta Krievija, ja politisku lēmumu dēļ nekas netiks mainīts. Un Latvijas futbola faniem tas būtu izdevīgi, ja spēles notiktu Krievijā, jo tas ir mums kaimiņos. Brauciens uz 2018. gada čempionātu jau kļūst arvien reālāks. Laikus tikai jāgādā aviobiļetes vai cits transporta veids, jāieplāno pašā vasaras vidū atvaļinājums, lai varētu ļauties vispasaules futbola trakumam. Tāds notikums paliks spilgtā atmiņā uz visu mūžu. Pastāv iespēja iegūt savu elku autogrāfus, redzēt viņus tuvumā, sajust to īsto atmosfēru, ko sniedz šis sporta veids.