Pirms sāc sportot, konsultējies ar ārstu

konsultācija

Arvien biežāk publiskajā telpā tiek runāts par to, ka sportošanai ir arī un vērā ņemamas ēnas puses. Par to, ka sports nebūt nav piemērots visiem. Vismaz aktīvs un intensīvs sports, ne visi sporta veidi. Tagad ir populāri paziņot, ka skriet var katrs. Tikai jāvelk kājās sporta apavi un jādodas ārā. Arī katrs sporta zālē var iegūt ideālo ķermeni, tikai jādodas uz nodarbībām.

Bet te jāatceras, ka par sporta pozitīvo ietekmi uz veselību un izskatu var runāt tad, ja sporto pareizi. Un tas nav dabas ielikts talants vai reflekss. Patiesībā sportošana prasa zināšnas un prasmes, ko vislabāk var iegūt, ja darbojas profesionāla trenera vadībā.

Pat skriešanu vajadzētu uzsākt, sākumā to darot kopā ar profesionāli. Zināšanas par fizioloģiju, ķermeņa uzbūvi, pareizām kustībam un slodzi ir nepieciešamas, lai sportošana arī ilgtermiņā būtu veselības draugs. Ir gadījies dzirdēt aktīvu sportotāju pieredzi, ka pēc vairākiem gadiem sāk parādīties nepatīkamas veselības problēmas, kas radušās no ilgstoši nepareizi izpildītiem vingrojumiem vai citām aktivitātēm.

Sportošana jāsāk ar vizīti pie ārsta

Zinātāji iesaka aktīvas sporta gaitas sākt ar vizīti pie ārsta. Vislabāk, ja tiek veikta vispārēja veselības pārbaude. Tā sniedz priekšstatu par veselības stāvokli, spēj atklāt vārīgās vietas, pat problēmas, kas varbūt vēl nerada nekādus manāmus simptomus. Ārsts var izvērtēt, vai ir kāds būtisks šķērslis nodarboties ar vienu vai citu sporta veidu.

Veselības pārbaude jeb check-up ir veicama dažu dienu laikā, nav obligāti vajdzīgs staigā pie neskaitāmiem ārstiem. Visu var izdarīt vienā vietā un pie zinošiem speciālistiem. Veselības pārbaude kā pakalpojums pieejams daudzās slimnīcās un arī medicīnas centros, atliek tikai atrast sev izdevīgāko piedāvājumu. Veselības pārbaudi vajadzētu noslēgt ar fizioterapeita apmeklējumu, lai viņš arī varētu novērtēt ķermeņa spēju sākt nopietnu sportisko slodzi. Kā arī sniegt rekomendācijas, kā sportojot nenodarīt pāri savam ķermenim.

Labs treneris ir gudrs lēmums

Ja uzsākat sportot, tad meklējiet labu un profesionālu treneri, kurš var ievadīt sporta pasaulē, sekot līdzi tam, lai visas aktivitātes būtu izpildītas atbilstoši ieteicamajiem sportošanas etapiem, pielāgojot veselības stāvoklim un fiziskajai sagatavotībai. Protams, ka trenera pakalpojumi maksā, tāpēc arī daudzi izvēlas šo posmu izlaist, pašu spēkiem sākt trenēties, vingrot vai sportot pēc kādām internetā atrodamām pamācībām. Tomēr te jāatceras sakāmvārds, ka tas, kas der visiem, neder nevienam. Tas attiecas arī uz sportu, jo katram cilvēkam slodze un vingrojumi un to intensitāte ir jāpielāgo individuāli.

Arī sporta klubi mēdz šajā sakarā grēkot, jo domā tikai par peļņu, nevis iegulda laiku un pūles tajā, lai sniegtu tiešām kvalitatīvu pakalpojumu, piesaistītu tiešām profesionālus trenerus.