Plāno apmeklēt autoskolu? Izlasi šos ieteikumus

Kāds uz autoskolu dodas jau uzreiz pēc pilngadības, citam vajadzība pēc auto vadīšanas rodas nedaudz vēlāk, kā arī nav mazums to cilvēku, kuri par iespēju iegūt autovadītāja apliecību sāk domāt jau pusmūžā un vēlāk. Nav tāda viena pareizā laika priekš autoskolas, svarīgāk ir tas, ka īstajā brīdī ir pareizā motivācija, jo nav mazums to gadījumu, kad autoskola tiek pamesta visdažādāko iemeslu un motivācijas trūkuma dēļ.

Šajā rakstā apkopota noderīga informācija un daži ieteikumi, ko būtu vērts izlasīt tiem, kuri plāno tuvākajā laikā apmeklēt autoskolu, lai iegūtu autovadītāja apliecību.

Autoskola izmaksās ap 1000 eiro

Autoskola nav lēts prieks. Pirms mācību uzsākšanas, svarīgi apjaust aptuvenās izmaksas un pārliecināties, ka būs iespējams segt šādus tēriņus. Tieši naudas trūkums ir viens no iemesliem, kāpēc daudzi pamet autoskolu, jo viņu budžets nav gatavs tik lieliem tēriņiem. Tāpēc svarīgi jau laikus saprast, cik maksās autoskola. Pēc jaunajām izmaiņām autoskolu darbībā, tagad jārēķinās ar vidēji 1000 eiro tēriņiem. Kāds varbūt tiks cauri ar nedaudz mazāku summu, citam tā būs vēl lielāka. Tas atkarīgs gan no autoskolas, gan tā, cik sekmīgi vedas braukšanas apmācība.

Izvēlies labu autoskolu, ievāc informāciju un atsauksmes

To, cik sekmīga būs apmācība, nosaka arī pati autoskola, tās pasniedzēju kompetence, cenu politika, autoskolas sekmības reitingi. Tāpēc labāk uzreiz skatīties, kura autoskola sniedz kvalitatīvāku pakalpojumu, kurai ir labas atsauksmes. Var palasīt atsauksmes internetā, apjautāties draugiem un paziņām, lai saprastu, kura autoskola būtu piemērotāka. CSDD mājaslapā var apskatīt autoskolu sekmības reitingus.

Nodarbībās strādāt ar pilnu atdevi

Lai labi sagatavotos gan teorijas, gan braukšanas eksāmenam, ir svarīgi jau nodarbībās strādāt ar pilnu atdevi, klausīties, uzreiz jautāt visu, ko nesaprot. Mācoties ceļu satiksmes noteikumus, tieši izpratne ir pats būtiskākais, jo eksāmenos jautājumus uzdod dažādus, tie nav tādi pašu kā uzdevumu grāmatā. Ja noteikumus un situācijas uz ceļa izprot, tad var pareizi atbildēt uz jebkuru jautājumu.

Rēķinies, ka autoskola prasīs tavu laiku

Jāņem vērā, ka autoskola prasīs samērā daudz laika. Tās būs gan teorijas nodarbības, gan braukšanas nodarbības, kurām vajadzēs regulāri ieplānot laiku starp mācībām, darbu un arī mājas soli. Tāpēc ir būtiski, ka jau sākumā izvēlas sev ērtus nodarbību laikus, saplāno savu ikdienu atbilstoši tam, lai autoskola būtu viena no galvenajām prioritātēm. Ja autoskola nav prioritāte, tad pastāv risks, ka apmācība ieilgst, jātērē vairāk naudas, var rasties pat doma pamest autoskolu, kas jau būs vējā izmesta nauda.

Braukšanas nodarbības vajadzēs vairāk nekā 20

Domājot gan par autoskolas apmācību ilgumu, gan izmaksām, jāņem vērā, ka vairumam kursantu tomēr nepieciešamas vairāk nekā noteiktās 20 braukšanas stundas. Tas nozīmē gan lielākas izmaksas, gan vairāk laika, kas jāvelta apmācībai. Protams, jo vairāk koncentrējas mācību procesam, jo tas būs sekmīgāks un ātrāk noslēgsies. Braukšanu var ātrāk palīdzēt apgūt tas, ja arī ārpus nodarbībām praktizējaties braukšanā.

Svarīgi saglabāt motivāciju, nepadoties neveiksmēm

Reti kuram autoskolā izdodas izvairīties no sīkākām vai lielākām neveiksmēm. Ne katram izdodas nokārtot eksāmenus ar pirmo mēģinājumu. Tomēr ir svarīgi šādos brīžos nezaudēt apņēmību, uzlabot prasmes un mēģināt atkal, jo galu galā taču esat ieguldījuši savu laiku un naudu. Atmest visam ar roku ir vieglākais variants. Ja ir pietiekami spēcīga motivācija, tad arī vēlamo rezultātu būs vieglāk sasniegt. Protams, ja nav žēl savas naudas un laika, var plūst pa straumi  — gan jau kaut kad izdosies nokārtot eksāmenus. Tomēr šādi domā reti kurš. Visi taču grib, lai autoskola beidzas ātrāk, lai tiesības kabatā un drīkst sēsties automašīnai pie stūres.