Rotaslietas un sports nav savienojamas lietas

Lai gan daudziem savas iemīļotās un dārgās rotaslietas, kādas ir laulības gredzeni un citas,  ir neatņemams ikdienas tēla elements, tomēr jāatceras, ka sports un rotaslietu nēsāšana nav savienojamas lietas. Un runa nav tikai par to, ka tas neatbilst sporta apģērbam un tēlam, bet gan par to, ka rotaslietas un sportiskās aktivitātes ir bīstama savienība, kas var draudēt ar ļoti nepatīkamām traumām.

Auskars, kas ieķēries apģērbā — nepatīkami un bīstami

Pirms sporta nodarbībām noteikti jānoņem visas rotaslietas. Un vislabāk, ja tiek noņemti arī laulības gredzeni, ko bieži vien uzskata par rotu, ko nekad nenoņem. Tomēr, ja laulības gredzeni ir ar kādu reljefu vai akmeņiem, tad var ieķerties apģērbā vai kādā sporta inventārā.

Lai gan varētu domāt, ka tradicionālie laulības gredzeni, kas ir zelta stīpiņa (https://jahonts.com/zelts/zelta-gredzeni), būtu drošāki, jo tie ir gludi, radot mazāku risku un bīstamību, tomēr fakts paliek fakts — jebkurš gredzens var aizķerties aiz kaut kā. Un sekas var būt ne tikai neliela trauma, bet pat nopietns pirkstu bojājums vai amputācija, ja gredzens ieķeras kādā sporta zāles inventārā. Ja vēl par gredzeniem gribētos strīdēties, tad skaidrs, ka auskari, rokassprādzes, ķēdītes un citas rotas pavisam noteikti ir jāņem nost pirms sportiskās aktivitātes.

Tie ir ne tikai draudi drošībai, bet arī var tikt sabojāta iemīļotā un tik dārgā rotaslieta, ko neviens noteikti nevēlas.

Sporta somā — kārbiņa rotām

Lai nebūtu jāsatraucas, kur un kā glabāt rotaslietas, ja dienas saspringtajā grafikā ir ieplānotas kādas fiziskās aktivitātes, tad visērtāk ir sporta inventāra un apģērba somā glabāt nelielu kārbiņu vai maciņu, kas piemērots rotaslietām. Pirms aktivitātes visas rotas jānoņem un tajā jāsaliek, tad nebūs jāsatraucas, ka gredzeni, auskari un citas rotas mētāsies pa visu somu.

Tā kā sporta somas parasti tiek glabātas slēgtos skapīšos, tad nav arī jāsatraucas par savu rotaslietu drošību.

Sporta laukums nav vieta, kur izrādīt dārglietas

Lai koncentrētos uz sportisko aktivitāti, panākumiem un tehniski pareizu izpildījumu, nevajadzētu būt nekam tādam, kas traucē vai novērš. Un tieši fiziskais diskomforts ir ļoti būtisks. Tāpēc ir jābūt ērtām un pielāgotām sporta drēbēm, apaviem, kas piemēroti izvēlētajam sporta veidam un konkrētajiem laika apstākļiem. Viss pārējais ir lieks, tajā skaitā arī rotaslietas. Tām ir daudz piemērotākas vietas, kur tās piestāv gan tērpam, gan izdaiļo nēsātāju — darbā, svētku dienās, svinīgos dzīves mirkļos. Tad rotaslietas ir atbilstoši aksesuāri, kas netraucē un pat sniedz papildu pārliecību.

Bet sporta sasniegumiem un drošībai sporta laukumā juvelierizstrādājumi un bižutērija ir nepiemērota un pat bīstama izvēle.