Sievietes futbolā

sieviešu-futbols

Sen jau pagājuši tie laiki, kad “skarbajos sportos” bija redzami tikai vīrieši. Laiki, kad sievietes nevarēja mierīgu prātu pat noskatīties boksa maču, kur nu vēl kaut domāt par dalību tajā! Bokss, cīņu sporti, basketbols, futbols un citi sporta veidi – tie visi bija tikai uz vienīgi vīriešu ziņā. Priekš kam vispār sievietēm citu izklaidi kā vingrošana vai joga, kad tāda parādījās. Bet laiki mainās un tendences līdz ar tiem.

Sievietes sāk trenkāt bumbu!

Vīrieši allaž kā kaķēni trenkājuši bumbu un ar lielāko atdevi ķēruši to pa laukumu. Sievietes, labākajā gadījumā, uz to vien noraudzījušās no droša attāluma. Tomēr, kādā brīdī tas viss pamatīgi mainījies. “Vājais dzimums” it kā piecēlies kājās, parāvis svārkus augstāk un pateicis: “Dodiet mums arī bumbu un vārtus, mēs vēlamies paprovēt!” Un tā sākās pārmaiņas visos sporta veidos… Bet ja nopietni, kāda ir sieviešu futbola vēsture?

Paraugoties vēstures lappusēs…

Visur droši teikts, ka futbols ir populārākais sporta veids pasaulē un konkurentu tam nav. Izrādās, arī viens no vecākajiem sporta veidiem. Protams, vēsturiski atšķīrās futbola spēles noteikumi atkarībā no tā, par kādu valsti bija runa. Vēl nebija izveidoti nekādi standarti. Mūsdienu futbola noteikumi parādījās vien deviņpadsmitā gadsimta vidū un līdz mūsdienām tie vairs nav krasi mainīti.

Par to, kurā brīdī futbolā parādījās tieši sievietes – vēsture īpaši neatklājas. Meklējot informāciju par futbola vēsturi, izdodas atrast vien vispārīgus faktus.

Sieviešu sporta ārsts – ginekologs?

Ir dzirdēts, kā vīrieši smīkņā par sievietēm sportā. Sak’ – sieviešu sporta ārsts noteikti ir ginekologs. Protams, smīkņājiet vien, arī bez ginekologa sportistei neiztikt un ja nepieciešams labs speciālists, jāmeklē pieredzējuši ārsti – http://www.vasaraudze.lv/pakalpojumi/ginekologija/ . Tomēr sievietēm, tāpat kā vīriešiem, sports ir sports. Un, ja runājam par sporta ārstiem un veselības aprūpi – arī traumas neko daudz neatšķiras no tām, kādas gūst vīrieši. Sastiepumi, traumētas saites, lūzumi un sasitumi – vienas traumas, vieni ārsti. Tiem vīriešiem, kas smīkņā, gribas teikt kāda pieredzējuša ārsta atzinumu: “Vīrieši daudz vairāk īd un lej asaras pēc niecīgām traumām. Sievietes daudz labāk pacieš sāpes.”

Sieviešu futbols Latvijā – attīstīts!

Latvijas Futbola federācijas mājaslapā var atrast aktuālo informāciju par sieviešu futbolu. Tāpat, pameklējot vispārējo informāciju Latvijas ziņu portālos un sporta apskatos – tās ir daudz. Prieks lasīt, ka mūsu sportistes guvušas neskaitāmas uzvaras, parādījušas sevi starptautiskos mačos un izcīnījušas jaunas un pamatīgas uzvaras.

Sieviešu futbols Latvijā tiek atbalstīts un popularizēts. Meitenes pie mums ir ne tikai skaistas un gudras, bet arī sportiskas un azartiskas!

Gribu spēlēt! Ar ko sākt?

Bieži rodas jautājumi, kurp vērsties, ja meita vēlas apmeklēt futbola nodarbības. Vai arī – ja es pati, sieviete būdama, esmu izlēmusi pamēģināt. Atbildes uz šiem jautājumiem noteikti radīs Latvijas Futbola skola. Ieejot viņu mājaslapā atradīsiet informāciju ne tikai par aktualitātēm, bet arī par treneriem un iespējām nodarboties ar futbolu sev ērtā vietā un laikā.

Siltās vasaras dienas ir īstais laiks, lai apģērbtos un dotos laukā, svaigā gaisā padzenāt bumbu. Vienalga, sieviete, vīrietis vai bērns – futbols palīdzēs izkustēties. Ja ne kopā ar svešiem vai mazpazīstamiem cilvēkiem, kas spēlē komandas ietvaros, tad kopā ar savējiem – ģimeni un draugiem.

Nekad nav par vēlu sākt!

Sākt spēlēt var kaut vai šodien. Vajag tikai bumbu un kaut vēl vienu spēlētāju – izklaide garantēta. Futbols, tā ir MANTA!