Sportā svarīga ir vispārējās fiziskās formas attīstība

vispārējās fiziskās forma

Ir sācies jaunais gads un vairumam cilvēku tas parasti sākas ar jaunu apņemšanos. Absolūti lielākā daļa apņemas sākt veselīgāku dzīvesveidu, iekļaujot tajā sportiskas nodarbes, pareizu ēšanu, dažādas aktivitātes svaigā gaisā un tā tālāk, taču cik ilgi šādas apņemšanās tiek pildītas, droši vien nav jāstāsta.

Reti kurš cilvēks iztur un savu apņemšanos pilda. Lai to izdarītu, jābūt nudien stipram gribasspēkam vai lielai motivācijai. Zinu kādu dāmu, kura jaunajā gadā bija apņēmusies sākt skriet un tiešām to arī konsekventi katru dienu darīja. Kad izteicu viņai apbrīnu par stipro gribasspēku, viņa nosmējās, ka viņas motivācija ir ielīst kāzās skaistā kleitā, kura ir 3 izmērus mazāka nekā tobrīd viņas augumam atbilstošais apģērba izmērs.

Lai sportotu, jāsāk ar mazumiņu

Tomēr sports ir ļoti vērtīgs ne tikai kāzu dēļ. Patiesībā vairums jaunā gada apņemšanos izjūk ne jau tāpēc, ka cilvēkiem trūktu gribasspēka, bet gan tāpēc, ka viņi grib visu iegūt uzreiz. Patiesībā arī sportiskās aktivitātes ir jāsāk pamazām, lai ķermenis pierastu pie tā, ka tam tagad vairāk būs jādarbojas. Arī par futbolistu visi uzreiz nekļūs, jo to, kurš sporta veids ir piemērotāks tieši tev, var saprast vien pamazām, kad iziet daudzus citus etapus. Daudzi, protams, zina jau kopš mazotnes, ka būs futbolisti, taču ir zināmi daudz slaveni sportisti, kuri nomainījuši daudzas sporta disciplīnas un visās guvuši panākumus.

Tātad, pirmais, ka jāatceras – lai sportotu, jāsāk ir pamazām. Ja esat bijis absolūtais sporta sliņķis, sākumā der nedēļu doties pastaigās, katru dienu pagarinot pastaigu distanci. Tad jau var pielikt klāt kādus citus vingrinājumus, vienu dienu nevis ejot, bet paskrienot vai pavingrojot. Un tā pamazām soli pa solim kāpināt slodzi, intensitāti. Labā ziņa ir tāda, ka ķermenis prasīs arvien vairāk un vairāk.

Sportā nevajag speciālo aprīkojumu

Daudziem motivācija aptrūkstas pie tā, ka viņi iedomājas: lai sportotu, nepieciešams apmeklēt trenažieru zāli vai speciāli aprīkotas telpas. Muļķības! Lai skrietu vai spēlētu futbolu, vispār nekas nav vajadzīgs no speciāla aprīkojuma, ja nu vienīgi sportam piemērots apģērbs, jo ar augstpapēžu kurpēm būs grūti skriet…

Taču patiesībā vingrošanai un jebkuram citam sporta veidam ekipējumu var atrast tiešām dabā un citos pilsētas vides elementos. Lai pievilktos, noderēs jebkuras tērauda caurules, kas spēj noturēt cilvēka svaru un kuras nevarat nolauzt. Zinu, ka daudzās pilsētās ir speciāli vingrošanas laukumi, kur saliktas dažādas tērauda caurules kopā, un tad atliek vien svaigā gaisā vingrot: pievilkties, atspiesties un tā tālāk. Dažādas idejas, ko darīt, var aplūkot youtube.com, kur daudz un dažādu sportistu dalās padomos. Patiesībā nevajag pat klejot pa internetu un pašam kaut ko meklēt, labas idejas un padomus var iegūt sociālajos tīklos, kur tiek veidotas dažādas ar konkrēto jomu saistītas domubiedru grupas. Tur jau zināšanās dalās par konkrētām jomām.

Fiziskās formas uzlabošana – visu cilvēku interesēs

Taču kā jau teicu, sportā vajadzīga ir vispārējās fiziskās formas uzlabošana. Gandrīz neviens sporta veids nav tāds, kur jums attīstīs tikai noteiktu muskuļu grupu. Patiesi labi sportisti attīsta visu ķermeni, jo sportā, tai skaitā manā mīļajā futbolā, noder gandrīz jebkas. Ja jums šķiet, ka futbolā ir tikai sports, vai esat redzējuši filmu „Mad about Mambo”? Lieliska filma, kas parādīs, ka futbolā noder pat deju iemaņas, un sportists var būt lielisks gan futbolā, gan dejās vienlaicīgi. Svarīgākais ir motivācija, vēlme attīstīties un būt veselam.

Tā kā nav ko iesūnot un atmest savas jaunā gada apņemšanās. Sākam pamazām! Un jo mazākus solīšus spersim, jo stabilāki būs mūsu rezultāti, bet tāds jau arī ir mūsu mērķis?