Sportisti arī var būt romantiski!

romantika

Vai esat kādreiz redzējuši kādu Holivudas ražoto filmu par jauniešiem vidusskolas vecumā, kur ir standarta iedalījums: skaistules un skaistuļi, kas parasti ir brašie sportisti, tad daļa erudīto nūģu, neliela daļa vidusmēra gudrīšu, vēl viena sabiedrības daļa, kurus apzīmē kā „emo” un vēl virkne citādu iedalījumu, taču pamatā filmas sižeti grozās ap skaistajām vidusskolniecēm, sportistiem un lieliskiem puišiem, kuri nepieder sportistu aprindām, bet spēj sevi pierādīt vidusskolas džungļos. Vai esat pamanījuši, ka sportistus parasti parāda kā neaptēstus, dumjus, bravūrīgus, kuriem prātā tikai divas domas: sports un, jā, meitenes?

Stereotipi ir tikai stereotipi

Tāpat kā dzīve, kura nav tikai melna un balta, arī cilvēkus nevar tik vispārināti iedalīt dažādās grupās, atbilstoši to interesēm un izskatam. Pasaulē ir vienlīdz daudz gudru sportistu, kā arī dumju nūģu, un skaistumkaralienes var būt gan gudras biznesa sievietes, gan tiešām lielas tukšpaures. Pasaules lielā bagātība ir cilvēku dažādība, un to iedalīšana pa kādām noteiktām stereotipu grupām neveicina sabiedrības izpratni par reālo dzīvi, bet tieši pretēji – rada ilūzijas un bieži vien traumē cilvēkus.

Jā, vidusskolas gadi nav viegli, jo tie ir pirmie gadi, kad jaunieši sāk saprast reālās pasaules darbības principus, vairs nav tikai vecāku paspārne un „rozā brilles” uz acīm. Jāsāk iemācīties sevi pierādīt, apgūt praktiskās iemaņas dzīvot pilnasinīgu dzīvi un vispār – tāds īsti trakulīgs laiks, kad ne tikai gribas sevi pierādīt, bet, šķiet, neviens arī tevi nesaprot tā, kā tu gribētu.

Par to, kas lauž stereotipus

Paldies dievam, mūsu reālā dzīve diezgan bieži lauž šos stereotipus, kādus mums grib uzspiest filmas, avīzes, žurnāli un bieži vien arī pati sabiedrība. Tā kā man tuvs ir sports, jo īpaši futbols, tad esmu 100% drošs, ka sportisti ir ļoti cilvēcīgas personas, kuriem prātā ne tikai treniņi, sportiskie panākumi, bet arī bieži vien cilvēciskās attiecības, īpaši mīlestība, ģimenes saites un pat karjera mums tāpat kā vairumam citu cilvēku ir būtiska. Un vislabākais to visu pierāda mūsu darbi!

Nupat pagājis jaunais gads un tuvojas Valentīndiena. Filmas rada stereotipus, ka sportisti ir pašiemīlējušies muļķi, bet mums rūp arī otrs cilvēks, tāpēc arī mēs domājam, kā savām otrajām pusītēm lieku reizi apliecināt savu mīlestību. Valentīndienas dāvana, kopīgs pasākums, mīļi vārdi un rūpes – tas ir tik ļoti elementāri! Ja nav idejas, kāda ir laba Valentīndienas dāvana, mums ir pieejams interneta plašais piedāvājums, kur smelties idejas un padomus. Noder gan sociālie tīkli kā facebook.com un draugiem.lv, gan arī google.lv piedāvājums ar dažādiem dāvanu interneta veikaliem. Pat kopā pavadīts laiks var būt lieliska Valentīndienas dāvana – pastaiga pa piesnigušu mežu, vizināšanās no tuvējā kalniņa vai gardas pagatavotas vakariņas – pat futbolistam būs pa spēkam.

Svētkus svinēt ir jāmācās

Tomēr vienu lietu gan man gribētos laikam teikt, bet tas nav tik daudz filmu iespaidā, cik paša piedzīvotais. Mūsdienu jaunatnei svētkus ir jāiemācās svinēt. Tas nenozīmē – nopērku dāvanu, padarām kaut ko labu, un tad piedzeramies līdz lūpai, vai izdarām vēl kaut ko traku ballītē. Vislabākie svētki ir tie, kas bijuši jautri, sirsnīgi, bet kurus mēs atceramies ar labām domām un prieku, nevis reizēm kauna sajūtu.

Patiesībā arī visu dzīvi dzīvot mums bieži vien ir jāmācās, jo ne velti mums tiek doti padomi, ka katra diena jādzīvo tā, it kā būtu pēdējā. Tas nenozīmē notriekt visu naudu un salaist visu grīstē, bet gan līdz sirds dziļumiem izbaudīt un darīt to, kas dod prieku. Tātad bez futbola vai jebkura cita sporta veida jāprot saglabāt labas attiecības ar sev mīļiem cilvēkiem, attīstīt pašam sevi un saskatīt skaistumu visapkārt.