Treniņus izlaist nevar

trenins

Ja sportā grib gūt panākumus, tad jābūt lielai apņēmībai un arī jāsaprot, ka tas tiešām prasīs intensīvu un regulāru darbu ar sevi. Treniņi ir ikviena panākumiem bagāta sportista ikdiena. Un viņi nemeklē attaisnojumus, lai izlaistu treniņus. Tas ir, kā iešaut pašam sev kājā. Jo stabilāks un intensīvāks treniņu grafiks, jo būs labāki panākumi.

futbols
`

Futbols šajā ziņā nav nekāds izņēmums. Mans dēls arī pirms pāris gadiem sāka trenēties jaunieši futbola izlasē. Viņu tur paņēma tāpēc, ka ir tiešām talantīgs. Mums kā ģimenei tas bija nopietns lēmums, jo bija jāapzinās, ka tad katru otro dienu dēls būs jāved uz Rīgu uz treniņiem. Bet dzīvojam mēs ārpus Rīgas. Tas ir nepilnas stundas brauciens. Un laika apstākļi dažreiz mēdz būt nepatīkami.

Ziemā ne sniegs, ne ledus nav iemesls, kāpēc nedoties uz treniņu. Dēls jau pats ir tik aizrāvies, ka nemaz nemēģina meklēt atrunas, pats vienmēr mudina un atgādina, ka jābrauc uz treniņu. Es šajā ziemā pat īpaši uzliku kārtīgas ziemas riepas ar radzēm no http://www.pkp.lv/. Negribēju, ka šo regulāro braukāšanu ietekmē tas, kādas ir automašīnas riepas.

Ziemā, kas bija iepriekš, bija dažas situācijas, kad uz piesnigušas šosejas nokļuvām bīstamās situācijās, kad jutu, ka riepas īsi netiek galā. Tāpēc nolēmu, ka riepas ar radzēm būs papildu drošība un garantija, ka nevienu treniņu sliktu laika apstākļu dēļ nesanāks nokavēt. Un šajā ziemā jaunās riepas tiešām deva lielāku pārliecību uz ceļa, jo domāju arī drošības aspektā, ziemā visādi var gadīties.

Treniņu grafiku parasti sastāda profesionāls treneris, kurš redz kopainu, var izvērtēt sportistu spējas un izvirzīt mērķus. Treniņu mērķis ir uzlabot sniegumu, gatavoties sacensībām un spēlēm. Treniņi arī vairo izturību, uzlabo vispārējo fizisko sagatavotību.
Tas ir ļoti būtiski arī tad, ja sportisti nemērķē uz profesionālu karjeru, bet apmierināti ar amatieru vai hobija līmeni. Arī tad regulāri treniņi ir liels ieguvums, jo stiprina veselību, uzlabo fizisko formu un ļauj realizēt savu sportisko potenciālu pilnā apmērā.