Triecienus nepieciešams amortizēt

aizsardzība

Katram cilvēkam un arī lietai ir sava izturības un spēju robeža. Un pie zināma spēka iedarbības var gūt traumas. Tāpēc katrā situācijā ir jādomā par triecienu amortizēšanu. Sportā to visvairāk nodrošina tieši piemērots ekipējums, kas izveidots tieši tā, lai, ņemot vērā konkrētā sporta veida specifiku, sniegtu maksimālu aizsardzību un pasargātu no traumām.

Svarīgās ķermeņa daļas jāsargā

Galva ir viena no tām ķermena daļām, ko dažādos sporta veidos ir jāsargā visbiežāk, it īpaši, ja tas ir kontakta un komandu sports, tāpat arī ektrēmajos sporta veidos, kur jāpārvietojas ar kādu inventāru.

Ķivere ir biežāk izmantotais amortizators dažādām traumām un triecieniem. Bet ne tikai galva ir stratēģiski svarīga vieta. Tāpat arī krūšu kurvis un dzimumorgāni, kas īpaši jāsargā vīriešiem, tāpēc daudzos sporta veidos jāizmanto speciāli aizsargi. Kāda nevainīga trauma šajā apvidū var novest pie tā, ka ir apdraudēta iespēja vēlāk tikt pie bērniem un pilnvērtīgi izmantot savu seksuālo funkciju. To noteikti negrib piedzīvot neviens. Tāpēc aizsargekipējums sportā ir tikpat pašsaprotams, kā amorizatori automašīnās. Bet tiem vienkārši nevar braukt. Ja amortizatori nepilda savu funkciju, tos atliek tikai nomainīt — https://www.trodo.lv/amortizatori.

Ķermenis ir tikai viens

Ja amortizatorus un automašīnu vajadzības gadījumā var nopikt jaunu, ja tā saņēmusi pārāk nopietnus triecienus, tad ar cilvēku ir grūtāk. Ja savas neapdomības vai negadījuma rezultātā gūtas tramas un triecieni pa dzīvībai svarīgām ķemeņa vietām, tad sekas var būt bēdīgas. Un pat letālas.

Lai gan medicīna spēj daudz, tomēr ne visu. Skumjš piemērs, kas notika pavisam nesen, kad Raunā aktivitāšu zonā zēns ar riteni nokrita un guva galvas traumu, kas galu galā bija letāla. Ja triecienu būtu amortizējusi ķivere, tad sekas varēja nebūt tik traģiskas. Tāpēc par ķermeņa aizsardzību no tiecieniem ir jādomā ne tikai labākajiem sportistiem, kuri saņem lielu naudu, bet arī ikvienam amatierim sportistam, ikvienam aktīvam cilvēkam, kurš izmanto velosipēdu, skrituļo, slēpo vai dara kaut ko citu, kas var novest pie traumām.