Vecāku atbalsts bērnu aktivitātēm ir ļoti būtisks

vecaku-atbalsts

Vecāku atzinība un atbalsts bērniem ir ļoti nozīmīgs. Ja viņi to saņem, tas vēl papildus motivē darboties labāk, sasniegt vairāk, jo viņi redz, ka vecākiem patiesi rūp tas, ko viņi dara.

Vecāku iesaiste bērnu ārpusskolas aktivitātēs ir ļoti būtiska arī tāpēc, ka kopīgiem spēkiem var panākt vairāk. Pašvaldībām naudas ir tik, cik ir. Ne vienmēr var cerēt, ka citi izdarīs visu mūsu bērnu labā. Bieži vien pašiem ir jāatloka piedurknes un kaut kas jādara, lai radītu bērniem draudzīgu un aktivitātēm piemērotu vidi.

Tāds piemērs mūsu novadā ir ar bērnu sporta centru. Tas jau veiksmīgi darbojas dažus gadus. Un visas ģimenes ir par to ļoti priecīgas, jo ikviens bērns tur var atrast sev piemērotas aktīvas nodarbes. Bet pašā sākumā ideja nešķita reāla. Tā reālas aprises ieguva tad, kad atradās daži aktīvi un enerģiski vecāki ar zināšanām. Kāds mācēja sarēķināt finanses, cits zināja, kā saplānot remontdarbus. Un vēl kāds spēja mobilizēt brīvpātīgos palīgus, kas reāli varēja iesaistīties darbos.

Pašvaldībai bija ēka, bet nebija līdzekļu tās remontam. Bet vecāki ar savu iniciatīvu piesaistīja sponsorus, paši strādāja brīvajā laikā un bez atlīdzības. Un tā vairāku mēnešu laikā tik atjaunota ēka, kurā dažāda vecuma bērni var nodarboties ar sportiskajām aktivitātēm. Pagalmā arī ir ierīkoti āra spēļu laukumi, rotaļu zona pašiem mazākajiem.

Neapkurināta ēka ieguva jaunu pielietojumu — un tas notika tāpēc, ka bija vecāku aktivitāte un apņēmība sagādāt bērniem kaut ko noderīgu. Par to, ka bērniem ir maz iespēju sportot, visu laiku jau tika runāts, runāts, bet reāla darbība nesekoja, jo naudas jau vienmēr nepietiek. Neviens arī negrib uzņemties iniciatīvu. Bet ledus galu galā izkustējās.

Ēka nebija galīgi nolaista, bet tomēr dažus gadus tā nebija apkurināta, tas arī radījis daudzus bojājumus. Un telpas arī bija jāpielāgo sportiskajām aktivitātēm. Sākām ar lielākajiem darbiem — apkures sakārtošanu, kas bija lielākā sāpe. Tika ievietoti nerūsējošā tērauda dūmvadi un centrāls apkures katls, ko noziedoja viens no vietējiem uzņēmējiem. Nerūsējošā tērauda dūmvadi ir izturīgi, piemēroti modernajai apkurei un arī viegli uzstādāmi. Tāpēc ar šo darbu galā tika paši tēvi, piesaistot vienu zinošu cilvēku, kurš deva komandas. Nerūsjēošā tērauda dūmvadi arī bija finansiāli izdevīgs risinājums. Kad nerūsējošā tērauda dūmvadi bija uzstādīti un apkure sakārtota, tad tika atjaunots jumta segums, kas vietām bija bojāts. Nomainīja arī dažus logus. Tālāk varēja darboties ar iekštelpām un pagalma iekārtošanu.

Tā kā darbus lielākoties veica paši vecāki, tad tas negāja uz priekšu tik raiti, jo katram taču ir arī savi darbi. Tomēr kaut kā jau galā nokļuvām. Un rezultāts iepriecināja visus. It īpaši bērnus. Un vecākiem arī bija prieks redzēt sava darba rezultātu un aktīvos bērnus, kuri metās izbaudīt jauniegūto teritoriju. Uzreiz arī tika izveidoti daži bezmaksas pulciņi, kurus vadīja enerģiski vecāki.

Atradās cilvēki, kas bija gatavi veltīt savu laiku un zināšanas, lai palīdzētu jaunajai paaudzei kļūt sportiskākai un veselākai.