Viss šajā pasaulē ir savstarpēji saistīts

pasaule

Jo vairāk iedziļināmies dažādos pasaules, sabiedrības un dabas procesos, jo vairāk ir skaidrs, ka viss ir savstarpēji saistīts. Neviena nozare, nevieni procesi nevar eksistēt bez sasaistes ar kaut ko citu. Viena lieta noved pie citas, viena joma ir atkarīga no otras. Pakalpojumu un preču apmaiņa un savstarpējā nepieciešamība ir nenoliedzama.

Ja skatās uz sportu…

Tad tas var pastāvēt tikai tad, ja kādam ir nepieciešams, jo sportam ir vajadzīgi līdzjutēji. Vēl sporta industrija nevar pastāvēt bez organizatoriskās puses, kur ir vajadzīga rīkošanās ar finansēm, plānošana, sporta preču ražošana un iegāde. Tā ir milzīga industrija, kurā ir iesaistītas daudzas nozares, profesijas un ražošanas jomas.

Sports arī nevar pastāvēt bez ciešas sadarbības ar medicīnas nozari, jo sportā ir paaugstināts traumatisms, tāpēc komandām un sacensību laikā vienmēr ir pieejama kvalitatīva medicīniskā palīdzība. Visbiežāk tie ir sporta ārsti un neatliekamās medicīnas darbinieki, kā arī traumatologi. Var noderēt pat tāda joma kā plastiskā ķirurģija. Ir tādi sporta veidi, kur var gūtas traumas, kas var būt ar estētiskām sekām. Plastiskā ķiruģija to palīdz risināt. Piemēram, plastiskā ķirurģija ļoti labi tiek galā ar rētām un citiem vizuāliem defektiem, kas var būt sporta traumu sekas.

Bez tehnoloģijām vairs nevar iztikt nekur un neviens

Patiešām skaidrs ir tas, ka neviena nozare mūsdienās nevar iztikt bez tā, ko sniedz tehnoloģiju industrija. Tā ir cieši saistīta ar visiem procesiem pasaulē. Bez tās nevar pārvaldīt valstis, norisināties ekonomiskie procesi, pastāvēt medicīna, aizsardzība un daudzas citas būtiskas jomas.

Viss arvien vairāk tiek digitalizēts, ieviestas jaunas programmatūras, datu bāzes, ierīces ar smalku datorizētu pārvaldību un vadību.

Tehnoloģiju progress atstājis pēdas it visā. Un arī katra parastā cilvēka ikdienā. Varu salīdzināt tādu jomu kā grāmatvedība, jo mana mamma ir grāmatvede. Kad biju mazs, viņa strādāja mājās ar papīru kalniem, rēķināja, pierakstīja. Tagad viņa strādā ar savu klēpjdatoru un neizmanto gandrīz nevienu papīru, viņai ir grāmatvedības programma, kurā viss ir daudz vienkāršāk, pārskatāmāk. Un informācijas un dokumentu aprite šādā veidā ir daudz efektīvāka. Ekonts grāmatvedības programma, ko viņa bieži izmanto, jo tā ir vairākiem klientiem, esot ļoti ērta un pirmo gadu izmantojama arī bez maksas. Tagad milzu papīru kalnu vietā ir viena datorprogramma.

Visa pasaule savstarpēji rezonē

Lai gan ikdienā saistību vairāk izjūtam lokālos procesos, tomēr tas darbojas arī globāli. Varbūt vienīgi tas laiks, līdz reakcija atspoguļojas otrā pasaules pusē, ir nedaudz ilgāks. Visspilgtāk tas atsauca uz ekonomiku, politiku, arī dabas procesiem. Tie nevar palikt tikai nelielā teritorijā. Vienmēr ir reakciju ķēde, kas apjož visu planētu. Kā nepatīkamu šādas rezonanses piemēru var minēt ekonomisko krīzi pirms nepilniem desmit gadiem. Tai bija globāla reakcija. Tā skāra gan lielas, gan mazas ekonomikas un valstis, tā atbalsojās katrā maciņā un ģimenē. Tāpat notiek arī ar politiskajiem lēmumiem, kariem kādās zemēs, dabas stihijām. Lielākā vai mazākā mērā tas reakcijas vilnis caur kādiem procesiem nonāk visur. Zeme un uz tās notiekošie procesi ir kā savienots un dzīvs organisms. Un tagad it īpaši, kad informācijas aprite un komunikācija ir tik zibenīga un atklāta.

Nekas nepaliek noslēpts un neuzzināts.

Cilvēki aktīvi seko visam, kas notiek pasaulē. Un uz to ir ne tikai fiziskā, bet arī emocionāla reakcija, kas arī ir ļoti būtiski un pat vajadzīgi, jo mēs visi esam saistīti. Mums būtu jārūp par to, kas notiek otrā pasaules malā, jāuztraucas par to, ka kūst ledāji, ka Austrumu zemēs ir karš. Un arī sporta notikumi rezonē visā pasaulē. Olimpiskās spēles un pasaules čempionāti piesaista ļoti daudzus, sportistu panākumiem seko gan dārgās villās, gan mazās būdiņās. Sports noteikti ir viena no pozitīvākajām lietām, kas vieno cilvēkus, kas rezonē sabiedrībā. Tāpēc arī šī joma savā ziņā ir tik spēcīga, liela un arī nepieciešama.